AKTT

Akademicki Klub Tańca Towarzyskiego w Szczecinie powstał w grudniu 1976 roku, którego pierwszymi trenerami byli Zofia i Ireneusz Paykartowie. Po ich wyjeździe w 1980 roku do chwili obecnej klub prowadzą Małgorzata i Antoni Grycmacherowie, wychowankowie nestora tańca towarzyskiego w Polsce profesora Mariana Wieczystego.

Od początku istnienia klub organizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania.
Wychowankami AKTT Szczecin (wcześniej Politechniki Szczecińskiej) są pokolenia tancerzy traktujących taniec jako świetną zabawę oraz zawodników, którzy zdobyli dla klubu kilkadziesiąt medali w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Świata i innych krajowych i zagranicznych imprezach tanecznych o światowej randze. Klub jest członkiem krajowej organizacji tanecznej pod nazwą Federacja Tańca Sportowego oraz Zachodniopomorskiego Związku Tańca Sportowego.
Posiada długoletnie doświadczenie w organizacji imprez tanecznych od regionalnych poprzez ogólnopolskie z Mistrzostwami Polski włącznie, aż do imprez międzynarodowych.
Jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, a nazwiska czołowych tancerzy znane są w środowiskach tanecznych nie tylko Polski, ale i całego świata.
Zajęcia grup sportowych odbywają się w AKADEMII TAŃCA przy ul.Łukasińskiego 116 oraz w Szkole Podstawowej nr 45 przy ul.Benesza 75
a także w kilkunastu placówkach przedszkolnych i szkolnych na terenie m.Szczecin oraz gmin przyległych.
W roku 2023 przypada wspaniała 47-ta rocznica istnienia klubu!!!

Osiągnięcia

OFERTA KLUBU:

  • - zajęcia w grupach początkujących - klasy H, G, F
  • - zajęcia w grupach sportowych - klasy E,D, C ,B,A, S
  • - lekcje indywidualne dla par, solistów
  • - udział w warsztatach i szkoleniach tanecznych ze światowymi gwiazdami tańca
  • - udział w międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych turniejach tańca
  • - uczestnictwo w obozach treningowych letnich oraz zgrupowaniach zimowych
  • - półkolonie taneczne.

plan_FB.jpg